کارخانه خرید و فروش نمک صنعتی شیلاتی


نمک شیلاتی

اولین نوع نمک صنعتی دانه بندی شده، نمک شیلاتی است.

نمک موجود در مجموعه کارخانجات نمک سمنان به دو صورت زیر استخراج می شود:

۱- نمک های استخراج شده از معدن نمک گرمسار : در این روش، سنگ نمک از معادن نمک گرمسار استخراج شده و سپس به وسیله دستگاه های سنگ شکن، نمک صنعتی دانه بندی شده تولید می شود.

۲- نمک استخراج شده از دریا (نمک دریایی) : در این روش، نمک از دریا برداشته می شود و سپس آن را خشک می کنند.

تفاوت نمک استخراج شده از دریا و نمک های استخراج شده از معادن، در میزان خلوص آن ها است. نمک معدن، خلوص بالاتری به نسبت نمک دریا دارد زیرا در نمک دریا افزودنی وجود دارد.

نمک شیلاتی موجود در نمک شایان از معادن نمک گرمسار استخراج می شود که اهم مصرف آن درصنعت شیلات و گندزدایی است.

انواع نمک شیلاتی:

  1.  درهم: دانه‌های این نوع نمک اصلا اندازه‌‌های یکسان و یا اصطلاحا همسانی ندارند بلکه در اندازه‌های متفاوت یافت شده است و در جاهایی مورد استفاده می‌گیرد که اندازه‌های دانه‌های نمک اصلا اهمیت نداشته باشد.
  2.  هم‌اندازه: این نمک ها توسط دستگاه‌های والس به دانه‌های هم‌اندازه تقسیم می‌شوند و در صنایعی مورد استفاده قرار می گیرند که نیاز است دانه‌های نمک، همگی به یک اندازه باشند.

کاربردهای نمک شیلاتی

  • صنعت شیلات
  • گندزدایی
  • در پنیرسازی
  • تصفیه آب
  • نگهداری تجهیزات
  • احیای رزین
  • تهیه زیتون
  • دیگ بخار و بویلر

تولید نمک شیلاتی :

بهترین سنگ نمک ها توسط تیم آزمایشگاهی حرفه ای مجموعه کارخانجات نمک سمنان پس از آزمایش، انتخاب می شوند.

در مرحله بعد، مبادرت به سایش، خردایش، آسیاب کردن سنگ نمک ها صورت می گیرد.کارخانه نمک سمنان در صورت درخواست مشتری می تواند پراکندگی سایز ذرات و دانه بندی را تا حد امکان کاهش دهد. نمک شیلاتی در زبان عام عمدتا سایزی بزرگتر از نخود و کوچکتر از گردو دارد. عمده مصرف آن در زمینه شیلات و گند زدایی است.

شاید به علت عمده کاربرد آن در زمینه شیلات، این نام را بر روی آن نهاده اند.

کارخانه نمک سمنان کوشیده است تا با تفکیک سرندها، پراکندگی سایز دانه های نمک شیلاتی را کاهش داده و تا حد امکان نمک نخودی با دانه بندی یکسانی را تولید نماید.

به طور کلی، نمک شیلاتی از آسیاب سنگ نمک و با دانه بندی ۲۴۰۰میکرون تولید می شود.

لازم به ذکر است که عمده مصرف این نمک در صنعت شیلات می باشد؛ شاید نام این نمک نیز از همین رو باشد. از موارد استفاده دیگر این نمک (نمک نخودی) می توان به احیای رزین، بویلر، نمک ظرفشویی و… نیز اشاره کرد. به جرات می توان گفت که کارخانه نمک سمنان با داشتن متخصصان کنترل کیفیت و به کارگیری ناظران تولید، با استفاده از بهترین سنگ نمک ها مبادرت به تولید انواع نمک صنعتی دانه بندی شده من جمله نمک شیلاتی نموده است. کارخانه نمک سمنان با انواع بسته بندی و پرسنل مجرب در زمینه حمل و نقل (جهت هماهنگی وسیله نقلیه با بهترین کرایه) آماده ارائه خدمات به شما مصرف کنندگان عزیز می باشد.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *