خرید اینترنتی نمک اپسوم با ارزان ترین قیمت


نمک اپسوم و ۷ خاصیت مهم این ماده برای بدن 

ورزشکاران معمولا از نمک اپسوم برای درمان گرفتگی عضلات استفاده می کنند، در حالی که باغبان از آن برای رشد بیشتر گیاهان خود بهره می برند. نمک اپسوم دارای تاریخچه ای طولانی در کابرد و منافع اش در سلامتی، زیبایی، تمیز کردن خانه و باغبانی است. این ماده اوایل از آب معدنی تهیه شد در حالی که امروز عمدتا از عملیات استخراج معادن به دست می آید.

نمک اپسوم یک درمان طبیعی و ضد التهابی است که می تواند برای درمان عوارض و درد عضلات، خشکی پوست و حتی مبارزه با مشکلات مختلف داخلی مورد استفاده قرار گیرد. این ماده را به وان پر از آب گرم اضافه کنید تا بتوانید بدن خود را با آن سم زدایی کنید.

فرمول شیمیایی سولفات منیزیم MgSO4 است که نشان می دهد که نمک اپسوم در واقع می تواند به منیزیم، گوگرد و اکسیژن تجزیه شود. این نمک از کریستال های کوچک و بدون رنگ تشکیل شده و به نظر می رسد که شبیه نمک طعام است. اما نمک طعام کاملا از نمک اپسوم متفاوت است. زیرا این نمک از کلرید سدیم تشکیل شده است.

در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت ما را همراهی کنید تا با ۷ خاصیت مهم و اصلی نمک اپسوم بیشتر آشنا شوید.

۷ خاصیت نمک اپسوم برای بدن

افزایش سطح منیزیم

سطح طبیعی منیزیم در بدن برای سلامتی خوب است و کمبود منیزیم بسیار معمول. کمبود منیزیم در بدن که به عنوان هایپومنیزمی شناخته می شود با اعتیاد به الکل، اسهال شدید، سوء تغذیه یا سطح بالای کلسیم (هیپرکلسمی) در بدن ایجاد می شود. با استفاده از این نمک روی پاها و یا کل بدن می توانید سطح داخلی منیزیم بدنتان را به طور طبیعی بدون استفاده از مکمل های منیزیم افزایش دهید.

منیزیم بیش از ۳۰۰ آنزیم را در بدن تنظیم می کند و نقش مهمی در سازماندهی بسیاری از عملکردهای بدن مانند کنترل عضلات، تولید انرژی، ضربه های الکتریکی و حذف سموم مضر دارد. کمبود منیزیم به افزایش بیماری های زیر منتهی می شود:

 • بیماری های قلبی
 • سکته مغزی
 • آرتریت
 • پوکی استخوان
 • سندرم خستگی مزمن
 • اختلالات گوارشی
 • بیماری های روانی

با افزایش سطح منیزیم بدن از طریق استفاده خارجی از نمک اپسوم، می توانید به بهبود و یا جلوگیری از بسیاری از بیماری های قابل پیشگیری بالا کمک کنید.

کاهش استرس

همه ما در مورد خاصیت آرامبخش حمام کردن بعد از یک روز کاری سخت شنیده ایم. اما اگر این حمام همراه با نمک اپسوم باشد برای کاهش استرس بدن نیز بسیار مفید است. اگر می خواهید مزایای کاهش استرس این ماده را به مدت طولانی در بدن داشته باشید، یک الی دو فنجان از نمک اپسوم را در یک وان پر از آب گرم مخلوط کنید. منیزیم موجود در این نمک نه تنها کمک خواهد کرد که ماهیچه ها آرام شوند، بلکه می توانند ذهن شما را نیز آرام کند.

با توجه به تحقیقات محققان دانشگاه کارولینای شمالی، کمبود منیزیم باعث افزایش واکنش های استرسی می شود. مطالعات بیشتر نشان می دهد که منیزیم تاثیر زیادی بر روی استرس و تحریک پذیری عصبی دارد و نمک های منیزیم مانند نمک اپسوم می توانند باعث کاهش استرس و اختلالات روانی شوند. منیزیم برای تولید انرژی در سلول ها بسیار مهم است. بنابراین با افزایش سطح منیزیم در بدن، بدون ایجاد بی قراری ( احساسی که اغلب بعد از خوردن کافئین ایجاد می شود) احساسات بدن احیا خواهند شد.

از بین بردن سموم

سولفاتهای موجود در نمک اپسوم بدن را در سم زدن سموم و فراهم کردن امکان سم زدای فلزات سنگین از سلول ها کمک می کنند و از این طریق تجمع داخلی مواد مضر را کاهش می دهند. پوست انسان یک غشاء بسیار متخلخل است. با اضافه کردن مواد معدنی مانند منیزیم و سولفات به آب حمام، این فرایند به نام اسمز معکوس، که به معنای واقعی کلمه نمک را از بدن شما و سموم خطرناک همراه با آن می کشد، جرقه زده می شود.

برای ایجاد یک حمام سم زدا، حداقل دو فنجان نمک اپسوم را به آب وان حمام اضافه کنید و ۴۰ دقیقه بدنتان را در آن خیس کنید. ۲۰ دقیقه اول زمانی است که بدن سموم را از سیستم ها حذف می کند. در حالی که ۲۰ دقیقه آخر به شما اجازه می دهد تا مواد معدنی که در آب وجود دارد را جذب کنید و احساس شادابی بیشتری داشته باشید. قبل، در طول و بعد از استفاده از این حمام، به میزان کافی آب بنوشید تا ضمن محافظت از فرایند سم زدایی، از کم آبی بدن نیز جلوگیری کنید.

نمک اپسوم
نمک اپسوم

تسکین یبوست

نمک اپسوم یک ملین مورد تأیید FDA است و معمولا برای رفع یبوست استفاده می شود. هنگامی که این نمک به صورت خوراکی استفاده می شود، می تواند با افزایش آب در روده و پاکسازی روده بزرگ، مانند ملین، عمل کند. یک گردآوری از مطالعات منتشر شده در Therapeutic Advances in Gastroenterology می گوید که شواهد قوی وجود دارد که نمک اپسوم”از طریق انتشار هورمون های هضم و انتقال دهنده های عصبی اثر شل کننده ای بر روی مدفوع دارد.”

استفاده از نمک اپسوم می تواند به کاهش موقت یبوست منجر شود، اما مانند هر ملین دیگری، یک راه حل درمان بلند مدت نیست و نمی تواند جایگزینی برای یک رژیم غذایی سالم حاوی فیبر زیاد باشد. برای مصرف سولفات منیزیم به صورت خوراکی، به صورت زیر عمل کنید:

 • یک دوز از آن را در هشت اونس آب حل کنید.
 • این مخلوط را هم بزنید و تمام آن را بنوشید.
 • شما می توانید مقدار کمی آب لیمو برای بهبود طعم و مزه به آن اضافه کنید.

در هنگام مصرف نمک اپسوم باید مطمئن شوید که میزان مصرف مایعاتتان زیاد است. این کار برای جلوگیری از کم آبی بدن انجام می شود. سولفات منیزیم خوراکی باید ظرف ۳۰ دقیقه تا شش ساعت حرکت روده ای و اجابت مزاج ایجاد کند.

کاهش درد و التهاب

حمام گرم حاوی نمک اپسوم برای کاهش درد و تسکین التهاب که ریشه بسیاری از بیماری ها شناخته شده است، می باشد. این روش طبیعی برای درمان آسم، درد عضلات و سردرد (از جمله میگرن) مفید است. نمک اپسوم همچنین می تواند زخم ها را کاهش دهد و تورم را که همراه با انقباضات و کبودی ها است، کم کند.

آیا زخم آزار دهنده و دردناک در دست شما وجود دارد؟ کافی است منطقه آسیب دیده را در آب گرم و نمکی اپسوم خیس کنید، و بدون نیاز به شستشو اجازه دهید پوست خشک شود. این نمک حتی می تواند به درد زایمان و درد پس از آن نیز کمک کند. به طور کلی سطوح منیزیم سالم که در نمک اپسوم وجود دارد می تواند به کاهش التهاب کلی بدن کمک کند. زیرا کاهش منیزیم در بدن با پروتئین واکنش پذیر C بالاتر همراه است. این عامل نشانگر التهاب در بدن می باشد.

بهبود سطح قند خون

سطح منیزیم کافی در بدن با کاهش خطر ابتلا به دیابت ارتباط دارد. نمک اپسوم یک منبع عالی از منیزیم است. هم منیزیم و هم سولفات به بهبود توانایی بدن برای تولید و استفاده از انسولین کمک می کند. مصرف منظم نمک های اپسمی، به صورت خوراکی یا موضعی، می تواند به تنظیم قند خون، کاهش خطر ابتلا به دیابت و بهبود سطح انرژی روزانه کمک کند. مطالعات همچنان نشان می دهند که مصرف منیزیم سالم با خطر کمتر ایجاد دیابت نوع ۲ در مردان و زنان همراه است. این موضوع نشان می دهد که نمک اپسم به عنوان داروهای طبیعی دیابت در بدن عمل می کند.

تقویت مو

افزودن نمک اپسوم به محصولات مراقبت از مو می تواند به کاهش چربی بیش از حد کمک کند. به این ترتیب موجب می شود مو صاف تر و سبک تر شود. یکی از راه های آسان برای تهیه یک نرم کنند خانگی، ترکیب کردن نرم کننده با نمک اپسوم به صورت مساوی است.

 • دو قاشق غذا خوری شامپو نرم کننده مو و دو قاشق غذاخوری نمک اپسوم را مخلوط کنید.
 • پس از شامپو کردن موها، مخلوط نرم کننده و حجم دهنده ای که تهیه کرده اید را روی مو ریخته و آن را خوب ماساژ دهید.
 • اجازه دهید این ترکیب ۱۰ الی ۲۰ دقیقه روی موهایتان بماند.

تاریخچه نمک اپسوم و حقایقی جالب در مورد این ماده

منیزیم موجود در نمک اپسوم معدنی است که برای عملکرد بدن انسان حیاتی می باشد. برخی از نقش های کلیدی منیزیم در بدن عبارتند از:

 • حفظ فشار خون طبیعی
 • پایدار کردن ریتم قلب
 • تقویت استخوان ها

سولفات یک ماده معدنی ضروری برای بسیاری از فرآیندهای بیولوژیکی است. این ماده به فرآیندهای زیر کمک می کند:

 • سم زدایی از بدن
 • پاک کردن کبد
 • کمک به تشکیل پروتئین در مفاصل، بافت مغزی و پروتئین های موسین

مطالعات اخیر نشان داده اند که نمک اپسوم (سولفات منیزیم) حتی می تواند به عنوان تزریق وریدی به درمان آسم و پره اکلامپسی (فشار خون ناشی از بارداری) در زنان باردار کمک کند. بر خلاف نمک های دیگر، تماس خارجی با نمک اپسوم، پوست را احساس و خشک نمی کند. این نمک حتی پوست را نرم تر نیز می کند.

امروزه بسیاری از افراد از کمبود ویتامین D که کمبود شایعی است رنج می برند. اما شایع تر از کمبود ویتامین D، کمبود منیزیم است که کمتر شناخته شده است. به احتمال زیاد، افزایش کمبود منیزیم ناشی از افزایش مصرف مواد غذایی فرآوری شده در رژیم غذایی ماست. مطالعات نشان داده اند که اکثر آمریکایی ها میزان منیزیم مصرفیشان زیر مقدار توصیه شده روزانه است. تحقیقات دانشگاه پزشکی کارولینای جنوبی نشان داد که ۶۸ درصد بزرگسالان ایالات متحده میزان مصرف منیزیمیشان کمتر از RDA (میزان توصیه شده روزانه) است و ۱۹ درصد کمتر از نصف RDA از این ماده مصرف می کنند.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره تماس بگیرید!